• “پروژه یوژنیکس” کشتار خاموش ساکنان زمین    :   کشتار خاموش ساکنان زمین موضوع "کشتار خاموش" ساکنان زمین و به حداقل رساندن این جمعیت و غلبه دادن جماعتی خاص بر عموم مردم، جزء برنامه های دائمی سران مخفی ...
 • تمام اصول کابالا در فیلم‌های برجسته هالیوودی    :   این روزها تقریباً غیر ممکن است صفحه‌ای از روزنامه‌های آمریکایی را نگاه کنید و یک هنرمند یا فرد مشهور را با دست‌بند قرمز مخصوص کابالا نبینید. مغز متفکر بزرگِ ...
 • سازمانها و نهادهای صهیونیستی مسیحی    :   چه بسیار سازمان های مسیحی که فقط در شمای مسیحیت ظاهر می شوند و اهداف صهیونیست ها را دنبال می کنند و در بسیاری از بسیاری از صهیونیست  ها هم ...
 • هوش مصنوعی مؤنثی که سوپراستار سیطره صهیونیسم شد +تصاویر    :   در فیلم سینمایی فرا ماشین (EX Machina)، هوش مصنوعی ساخته شده «آوا» نام دارد که ...
 • چرا حضرت رسول صلی الله علیه و اله يهوديان «بني‌قريظه» را نبخشيدند    :   بنی قریظه چه کسانی بودند و جریان جنگ پیامبر (ص) با آنها چه بود؟ یهودیان بنی قریظه یهودیان مدینه سه گروه مشهور بودند: 1) بنى قینقاع، هم پیمان طایفه خزرج و در ...
 • چرا فیلم «فرزند خدا» توطئه یهود را افشا کرد؟    :   پیش از آنکه بحث در خصوص فیلم «فرزند خدا» را آغاز کنیم یادآوری این نکته مهم در خصوص روایات مسیحی - یهودی از افسانه مصلوب گردیدن مسیح (ع) لازم ...
 • زمان هاي نامناسب بچه دار شدن

  یکی از علل بروز مفاسد اخلاقی و جسمی و روحی در مسلمانان آخرالزمان عدم توجه و غفلت ایشان از فرامین و توصیه های اهل بیت علیهم السلام پیرامون زمانها و موقعیتهایانعقاد نطفه فرزند است.در ذیل به نقل زمانهای نامناسب جماع به سفارش اهل بیت علیهم اسلام به نقل از کتاب توصیه های معصومین در آداب زناشوئی می پردازیم :

  شرایط ماه هاي قمري:
  امام علی (علیه السلام): چون کسى خواهد با عیال خود مجامعت کند ، شب اول ماه و نیمه ماه (قمري ) نباشد که شیطان در این دو وقت، فرزند می جوید و شیاطین دیگر هم پیرو او دنبال فرزند مى آیند و در فرزند شما شرکت می کنند.
  (الخصال، ج ٢ ص ٦٣٧ ، ناشر: جامعه مدرسین)
  رسول خدا (صلّى الله علیه و آله و سلّم) در سفارش به امیرالمؤمنین (علیه السلام): اى على! در آغاز، میان و پایان ماه (قمري) با همسرت نزدیکى مکن؛ که دیوانگى، جذام و تباه مغزى، بسیار زود به سراغ وى و فرزندش مى آید. (استثنائاً جماع در شب اول ماه مبارك رمضان، مستحب است)
  اى على! در شب عید قربان (یعنی شبی که وقتی به صبح برسد، روز عید قربان باشد) با همسرت نزدیکى مکن؛ زیرا اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، شش انگشت یا چهار انگشت خواهد داشت.
  اى على ! در نیمه شعبان (شب نیمه شعبان ) با همسرت نزدیکى مکن ؛ زیرا اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، بدشگون خواهد بود و نشانى سیاه بر چهره خواهد داشت. (ترجمه دیگر: … شوم و بد فال و نامبارك و نحس باشد و نحسیش در چهره اش هویدا باشد)
  اي على ! در اواخر ماه شعبان یا یکى دو روز بآخر مانده با همسرت نزدیکى مکن ؛ زیرا اگر فرزندى نصیبتان شود گمرکچى یا از اعوان ظلمه شود و در خدمت حکومت ظالم باشد و کشتار جماعت بسیارى از مردم بدست او انجام گیرد.
  (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٢ ح ٤٨٩٩ ، ناشر: جامعه مدرسین)
  اي على! در آخر درجه و آخرین اوقات ماه شعبان (یعنى هنگامى که دو روز از آن باقى مانده) با همسرت مجامعت مکن؛ زیرا اگر فرزندى متولد شود احمق و کم فهم مى گردد.

  (علل الشرائع، ج ٢ ص ٥١٦)
  اي علی! در شب عید فطر با همسرت جماع مکن که اگر فرزندى میانتان تقدیر شود بسیار شرور باشد.
  (أمالي الصدوق، ص ٥٦٨ ، ناشر: اعلمى )
  اي على! در شب عید فطر مجامعت مکن؛ زیرا اگر خداوند فرزندى نصیب شما کرده باشد پیر مى شود و صاحب فرزند نمیشود مگر در سن پیري. (علل الشرائع، ج ٢ ص ٥١٥ ، ناشر: داورى)
  اي علی ! با همسرت، سه شب آخر ماه (قمري) آمیزش مکن که اگر در این وقت، فرزندي از شما به هم رسد، یاور ستمگران و قاتل دسته اي از مردم خواهد شد. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ٢٥٥ ، تحقیق و نشر: موسسه آل البیت، قم)
  سلیمان بن جعفر جعفرى گوید : از موسى بن جعفر (علیه السلام ) شنیدم که می فرمود: هر کس در محاق ماه (دو شب آخر ماه که قمر در کره زمین دیده نمی شود) با عیال خود همبستر شود باید خود را آمادة سقط شدن فرزند بنماید (فرزند سقط شده و باقى نمى ماند). (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣ ح ٤٤٠٦ ، ناشر: جامعه مدرسین )

  امام صادق (علیه السلام) فرمود: در شب اول و شب وسط و شب آخر هر ماه مجامعت مکن؛ زیرا هر کس در این اوقات چنین کند باید خود را آماده سقط فرزند نماید، و چنانچه سقط نشود بعید نیست که مجنون یا دیوانه بدنیا آید؛ آیا ندیده اى که دیوانه در اول و وسط و آخر هر ماه دیوانگیش تشدید مى شود؟ (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣)
  زفاف کردن در وقتی که ماه در برج عقرب باشد یا تحت الشعاع باشد مکروه است. (حلیة المتقین، علامه مجلسی (قدّس سرّه))
  * (براي دانستن اوقات نجومی به تقویم هاي نجومی سنتی مراجعه نمایید)

  توجه به ساعات و اوقات:
  اى على ! بعد از ظهر با همسرت نزدیکى مکن؛ چرا که اگر در آن هنگام، میانتان فرزندى تقدیر شود، کژ چشم (لوچ ) خواهد بود و شیطان، از کژ چشمى انسان، شادمان مى شود. (البته جماع در عصر روز جمعه مناسب است، چنانکه در ادامه ذکر خواهد شد)
  اى على ! میان اذان و اقامه با همسرت نزدیکى مکن؛ زیرا اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، خونریز خواهد گشت و به آن حریص خواهد بود.
  اى على! در نخستین ساعت شب، با همسرت نزدیکى مکن؛ چرا که اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، اطمینان نیست که ساحر و از آنان که دنیا را بر آخرت بر مى گزیند، نباشد. (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٣ ح ٤٨٩٩ ، ناشر: جامعه مدرسین )
  امام رضا (علیه السلام): در آغاز شب، نه در زمستان و نه در تابستان، با زنان نزدیکى مکن؛ چرا که (در آن هنگام)، معده پر است و این کار، ناستوده است، و از آن، بیم قولنج (باد کنج )، سست اندامى و لقوه (کژدهانى)، نقرس، سنگ، ریزش غیر ارادى ادرار، فتق و ضعف بینایى و هشیارى وجود دارد. اگر چنین کارى را بخواهند، باید در آخر شب باشد …
  (طب الرضا، ص: ٧٨ ، انتشارات معراجى)
  امام رضا (علیه السلام): آمیزش با همسر را در آخر شب انجام دهید که براي بدنتان مفید و براي فرزندتان باعث ذکاوت و عقل بیشتر می شود … (الرسالة الذھبیة، ص ٦٥)
  الکافى به نقل از عبدالرحمان بن سالم، از پدرش:
  به امام باقر (علیه السلام) گفتم: آیا وقتى از اوقات هست که در آن، آمیزش در حالى که حلال است، مکروه باشد؟
  فرمود: آرى: میان طلوع سپیده (فجر) تا طلوع خورشید، و از غروب خورشید تا پنهان شدن سرخى افق (مغرب)، …

  امام صادق علیه السلام فرمود: در هنگامى که خورشید در حال فرو رفتن در افق است و نیز وقت طلوعش که در این دو وقت، رنگ آفتاب مایل به زردى است مجامعت مکروه است. (من لا یحضره الفقیه، ج ۳ ص ۴۰۴ ح ۴۴۰۹)
  توجه به روز ها:
  از امام صادق علیه السلام منقول است که نباید مرد را دخول کردن به زن خود در شب چهار شنبه (سه شنبه شب).
  (حلیة المتقین، فصل چھارم: در بیان آداب زفاف و مجامعت)

  هنگام پدیده هاي طبیعی:

  امام باقر (علیه السلام): … در روزي که خورشید مى گیرد (کسوف)، در شبى که ماه مى گیرد (خسوف)، در شب و روزى که در آن ها باد سیاه، باد سرخ و باد زرد می وزد، و در روز و شبى که در آن، زلزله رخ می دهد (آمیزش حلال اما مکروه است).
  ( (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣ ح ٤٤٠٧)
  امام باقر (علیه السلام): رسول خدا (صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم) شبى با یکى از همسرانش در بستر بود که ما ه گرفت . حضرت بستر را ترك نمود، همسرش پرسید : آیا از من رنجیده شده اید؟ فرمود: نه، خدایت رحمت کند، خوش ندارم در حالى که این پدیده در آسمان پیش آمده به خوشگذرانى بپردازم، و براستى که خداوند ملامت فرموده و گوید و بخدا سوگند اگر در چنین اوقاتى هر کس که این حدیث را « و إِنْ یرَو اکِسفاً مِنَ السماءِ ساقِطا یقُولُوا سحاب مرْکُوم … طور / ۴۴
  شنیده باشد و انعقاد نطفه نماید آنچه آرزو کرده در چنین فرزندى نخواهد دید (یعنى خیرى در او نیست).
  ( (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣ ح ٤٤٠)

  توجه به موقعیت و مکان:
  ( امام صادق (علیه السلام) فرمود: در کشتى جماع مکن. (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٤ ح ٤٤١١)
  یا علی! با همسرت در زیر درخت میوه دار جماع مکن؛ که اگر داراى فرزند شوى جلّادي آدمکش و جاسوس خواهد شد.
  یا علی! در مقابل خورشید با زنت همبستر مشو مگر اینکه پرده اى بیاویزى تا شما را پنهان کند؛ زیرا اگر داراى فرزند شوید آن فرزند همیشه با فقر و تنگدستى دست ب هگریبان است تا روز مرگش …
  یا علی! در بام خانه ها با همسرت همخوابگى مکن زیرا اگر فرزندى برایتان آید منافق و ریا کار و بدعت گذار باشد.
  ( (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٣ ح ٤٨٩٩)
  امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمود : رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) … بازداشت از اینکه مردى با اهل خود برابر قبله جماع کند و یا بر سر راهی آباد که رفت و آمد شود؛ و هر که چنان کند بر او باد لعنت خدا و فرشته ها و همه مردم .
  (بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطھار، ج ٧٣ ص ٣٢٩ ، ناشر: اسلامیه )
  پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) میفرماید: قسم به آن کس که جانم در دست اوست، اگر مردي با زن خود همبستر شود در حالی که کودکی در آن اتاق بیدار باشد و عمل آمیزش آن ها را ببیند و گفتار و نفس آن ها را بشنود، هرگز این کودك (یا فرزندي که از چنین آمیزش غلطی پیدا شود) به رستگاري نخواهد رسید؛ اگر پسر باشد، مرد زناکار، و
  اگر دختر باشد زن زناکار خواهد شد. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ١٣٣ ، نشر: موسسه آل البیت)
  امام باقر (علیه السلام) فرمو د: مبادا با همسرت در مکانی آمیزش نمایی که کودکی شما را ببیند و بتواند حالات شما را توصیف نماید … که اگر از آمیزش در چنین مکانی فرزندي به هم رسد، در فسق و فجور و نابکاري زبانزد مردم و شهرة بین آنان خواهد شد. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ١٣٤)
  در هنگام سفر:
  اى على ! چون آهنگ سفر کردى، آن شب با همسرت نزدیکى مکن؛ چرا که اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، دارایى خویش را در غیر حق خ رج خواهد کرد . آ نگاه، پیامبر خدا (صلّى الله علیه و آله و سل م) این آیه را خواند : إِنَّ الْمُبَذِّرِينَ كانُوا إِخْوانَ الشَّیاطِین : ولخرج ها، برادران شیاطین اند. إسراء/ ۲۷
  اى على! چون روانه سفرى شدى، تا سه شبانه روز، با همسرت نزدیکى مکن؛ چرا که اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، یار هر ستمگرى خواهد بود بر علیه تو. (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٣ ح ٤٨٩٩)
  امام کاظم (علیه السلام) فرمود: دوست نمی دارم کسی که در سفر آب نیابد براي غسل کردن، جماع کند مگر آن که خوف ضرري داشته باشد بر خود و بعضی از علماء قایل به حرمت شده اند). (حلیة المتقین، علامه مجلسی (قدّس سرّه ))

  شرایط مرد:
  رسول خدا (صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم) فرمود: مکروه است مرد با زوجۀ خویش پس از آنکه محتلم شده در خواب(منی از او خارج شود) همخوابگى کند مگر اینکه از جنابتِ احتلام غسل نماید، و اگر غسل نکرده مجامعت نماید چنانچه فرزندى مجنون (دیوانه) بدنیا آمد کسى را جز خود ملامت نکند. (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٤ ح ٤٤)

  شرایط زن:

  امام صادق (علیه السلام): زن که حائض شود بر همسرش حرام گردد که با او از شرمگاه، کاري کند؛ چرا که خداوند متعال فرموده است : « نزدیکشان مشوید تا پاك شوند »

  (تفسیر العیاشی، ج ١ ص ١١٠ )

  رسول خدا (صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم) فرمود: هر کس با همسر خویش در حال حیض مجامعت نماید و فرزندش با بیمارى جذام یا برص و پیسى متولدّ شود جز خود کسى را ملامت نکند. (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٤ ح ٤٤١٣)
  امام رضا (علیه السلام): به سراغ زن حائض رفتن، جذام را در فرزند حاصل از آن به وجود می آورد. (طب الرضا، ص ٢٤٢ ، نصیرالدين امیر صادقى، انتشارات معراجى)

  به نقل از « عذافِر صیرفی »آمده: امام صادق علیه السلام فرمود: آیا این ناهنجار آفریده شدگان را می بینی؟ گفتم: آري.
  فرمود: اینان کسانی اند که پدرانشان با زنان خود در دوران آلودگی آنان، آمیزش می کردند.
  (علل الشرائع، ج ١ ص ٨٢ ، ناشر: داورى )
  امام صادق (علیه السلام): وقتی که عادت ماهانۀ زنی فرا می رسد و خون حیض می بیند، شوهرش می تواند هرگونه لذتی از او ببرد، مادامی که از محل بیرون آمدن خون حیض (فرج) پرهیز نماید. (وسائل الشیعه، ج ٢ ص ٣٢٢ ، نشر: موسسه آل البیت)
  معاویه بن عمار می گوید: از امام صادق (علیه السلام) در بارة زن حائض پرسیدم که چه مقدار براي شوهرش حلال است؟ فرمود: لذت بردن از تمام بدن او غیر از فرج براي شوهر حلال می باشد. (وسائل الشیعه، ج ٢ ص ٣٢١)

  عبیدالله بن علی حلبی گوید: از امام صادق (علیه السلام) در بارة زن حائض پرسیدم که چه مقدار از او براي شوهرش حلال است؟ فرمود: به همسرش بگوید شلواري بپوشد که از زیر ناف تا بالاي زانویش را بپوشاند، آنگاه از بقیۀ بدنش هرگونه لذتی می تواند ببرد. زیرا پدرم امام باقر (علیه السلام) فرمود : یکی از همسران پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلم) « میمونه » میگفت: در ایام عادت ماهانه ام، پیامبر به من دستور می داد شلوار می پوشیدم، آن گاه با آن حضرت در یک رختخواب می خوابیدم. (وسائل الشیعه، ج ٢ ص ٣٢٣)

  از امام باقر (علیه السلام) در بارة زنی که در روز آخر ایام عادت، خون حیضش قطع شده است، سؤال شد که آیا شوهرش می تواند با او آمیزش نماید؟ حضرت فرمود: اگر میل به دخول در شوهر شدید شده و صبر کردن برایش دشوار باشد، به همسرش بگوید داخل فرجش را شستشو دهد، آن گاه اگر خواست می تواند (پیش از غسل) با او آمیزش نماید. (وسائل الشیعه، ج ٢ ص ٣٢٤)
  می گوید: جماع کردن در فرج زن، در وقتی که حائض باشد یا با خون در نفاس باشد حرام است و از مابین ناف تا زانو از ایشان تمتع بردن مکروه است و بعد از پاك شدن و پیش از غسل کردن، جماع را نیز بعضی حرام می دانند و احوط اجتناب است مگر آن که ضرورتی باشد، پس امر کند زن را که فرج را بشوید و با او مقاربت کند و زن مستحاضه اگر غسل و سایر اعمالی که او را می باید کرد بجا آورد با او جماع می توان کرد …

  « حلیة المتقین » علامه مجلسی (قدس سرّه )
  رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم ): اي على ! در حالى که زنت حامله است با او مواقعه (نزدیکی) مکن مگر اینکه قبلاً وضو بسازى زیرا اگر در آن حال داراى فرزند شوید کور باطن و بخیل باشد.
  (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٣ ح ٤٨٩٩ ، ناشر: جامعه مدرسین )

  در حال خضاب کردن:
  امام رضا (علیه السلام ) فرمود: هر کس در جنابت خضاب کند یا در حال خضاب جنب شود از بدى شیطان در امان نیست.

  امام صادق (علیه السلام) فرمود: در حال جنابت خضاب مکن، و در حال خضاب نیز جنب مشو، و در حال حیض نیز نزدیکى منما، که شیطان در آن حال نزد زن حاضر است … (مكارم الأخلاق، ص ٨٣ ، ناشر: شريف رضى )
  امام کاظم (علیه السلام) در نامه اي به علی بن یقطین: … مرد در حالى که خضاب نموده نباید با زن همبستر شود و نه با زنى که خضاب نموده جمع شود.

  (وسائل الشیعه: ج ١ ص ٤٩٩ ح ٣)
  مسمع بن عبدالملک می گوید: از امام صادق (علیه السلام) شنیدم که می فرمود: مرد نباید در حال خضاب و رنگ کردن، با همسرش نزدیکی نماید. عرض کردم: فدایت شوم چرا در این وقت آمیزش نکند؟ فرمود: چون انسان در این حالت در معرض آفت بیماري قرار دارد. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ١٢٤ ، موسسه آل البیت)
  امام صادق (علیه السلام) به یکی از دوستانش فرمود: در حال خضاب و رنگ کردن با همسرت آمیزش مکن؛ زیرا اگر فرزند پسري از این آمیزش به هم رسد، رفتار و حرکات زنانه خواهد داشت. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ١٢٥)

  از صفحه ما در آپارات ديدن كنيد

  مطالب مرتبط :

  متن زیارتنامه حضرت علی اصغر علیه السلام

  همانطور که شیخ مفید در الارشاد آورده و در زیارت ناحیه مقدسه {*} هم بدان اشاره شده است؛ایشان با این الفاظ زیارت می شوند : مطلب کامل

  متن زیارتنامه حضرت علی اصغر علیه السلام

  مقام میكائیل میكائیل(ع) مانند جبرئیل(ع) بر دیگر ملائك رتبه و جایگاهی والا دارد و از جمله چهار ملك مقرّب خداست.1 تا جایی كه اقرار به وجود او از جمله ضروریات اسلامی دانسته شده كه انكار آنها باعث خروج از اسلام و ارتداد می‌شود. 2گاه در روایات از ایشان عباراتی مانند با كرامت‌ترین خلایق نزد خداوند متعال (اكرم الخلق علی الله)3 و نیز برگزیده خداوند (خیره الله)4 یا برگزیده ملائك ... مطلب کامل

  مخوف‎ترین سازمان غذایی دنیا

  تاريخچه شرکت مخوف مونسانتوشرکت مونسانتو بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده بذر(بويژه ذرت) و آفت‌کشهای تراریخته است. تراريخته يعني محصولاتي كه به‌طور ژنتيکي اصلاح شده‌اند. وب‌سايت شرکت مونسانتو اين شرکت در سال 1901 در ميسوري توسط جان فرانسيس کوييني(John Francis Queeny)، کارمند صنايع داروسازي تاسيس شد. او آغاز کار را با پول خود و سرمايه يک توزيع‌کننده نوشابه‌هاي گازدار شروع کرد. نام شرکت ... مطلب کامل

  مرگ های بیوتروریستی در آخرالزمان

  در سال ها و قرون بعد، از این ابزار در جنگ ها و رقابت های سیاسی و نظامی سوء استفاده شد. یکی از اولین گزارش ها دربارۀ قرن ششم پیش از میلاد است. وقتی که آشوریان چاه ها و مزارع دشمنان خود را با سم ارگوت که بر روی گندم سیاه (چاودار) تولید شده بود، مسموم کردند. سوء استفاده از این بیماری ها در دورۀ ما نامش بیوتروریسم شد. در ... مطلب کامل

  مرگ های بیوتروریستی در آخرالزمان

  پاسخ اجمالی 1. گرچه نمی‌توانیم ادعا کنیم که در زمانی، این تعداد افرادی که هر کدام باید بخش مهمی از جامعه اسلامی زمان ظهور را مدیریت کنند، وجود داشته اما امام غایب(ع) ظهور نکرده‌اند، اما با این وجود، شرط تکمیل تعداد 313 نفر انسان لایق در سپاه امام زمان(عج)، شرط لازم است نه کافی؛ ... مطلب کامل

  مرگ های بیوتروریستی در آخرالزمان

  حضرت آیت ‌الله بهجت (ره) این عالم الهی در موارد بسیاری، برای رهایی از خصلت ‌های نکوهیده، سفارش به ذکر صلوات می ‌کردند؛ از جمله برای از بین رفتن عصبانیت می ‌فرمود: «با عقیده کامل، زیاد صلوات بفرستد». عقیق: به مناسبت سالگشت رحلت آن عالم وارسته و مرجع تقلید شیعه فواید ذکر شریف صلوات را از منظر روایات حضرات معصومین و سخنان و توصیه های آیت الله العظمی بهجت منتشر ... مطلب کامل

  صنعت پولساز تحمیق جامعه

  زندگی بشر بر روی کره خاکی توامان با پیشرفت و نوآوری شده است. پیشرفتی که برای ادامه حیات انسان ملزوم مفروض می شود. از زمان انقلاب صنعتی در قرن 17 میلادی تا به امروز، اختراعات و کشفیات جدید، هریک تحولات عمده ای در عرصه های مختلف زندگی ایجاد کرده اند. تولید نیروی محرکه از قدرت بخار، برق، تلفن، ماشین های بنزین سوز و عصر ارتباطات و دیجیتال، دنیاهای متفاوتی رقم ... مطلب کامل

  دعا به تنهایی کافی نیست، برای اصلاح و احیای جامعه قیام کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم از اینجا دانلود کنید  مطلب کامل

  بناست کسی بیاید و ما را نجات دهد!!؟؟

  در گفتارهای پیشین به معرفی نگاه عامیانه و برخی آثار سوء آن پرداخته شد. از این بخش، برخی از مهمترین انواع نگاه عامیانه معرفی می‌شود. اولین نگاه عامیانه‌ای که به معرفی آن پرداخته شده، «قیامی خارج از سنن الهی» است. نوع اول نگاه عامیانه: «قیامی خارج از سنن الهی» وقتی متوجه آثار سوء به وجود آمدن نگاه عامیانه در موضوع انتظار و اهمیت جدا کردن این نگاه‌های عامیانه از موضوع شریف انتظار ... مطلب کامل

  بناست کسی بیاید و ما را نجات دهد!!؟؟

  بداء (به فتح باء) از نظر لغوی یعنی ظاهر شدن ، هویدا شدن و پدید آمدن رأی دیگری در کاری یاامری ، « ثمّ بدا لهم من بعد ما رأوا الآیات لیسجنّنه حتی حین » سپس بعد از این که نشانه های برائت ساحت یوسف (علیه السلام) از آن بهتان برآنان آشکارگردید رأی شان براین برگشت که او را برای مدتی به زندان افکنند .(یوسف:۳۵) چنین امری (تبدل رأی) ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  افتخار می کنیم که خادمان حضرت مهدی ارواحنا فداه باشیم

  و با این افتخار زنده ایم

  و با این افتخار خواهیم مُرد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه جامع اطلاع رسانی امام مهدی عجل الله فرجه الشریف. محفوظ است.